Gwarantujemy Ci Zadowolenie,
masz aż 30 dni na zwrot!
tel: 795 508 613 (pn.-pt.: 8:00-16:00)

email: bok@dywanwdomu.pl

Ula: "Serdecznie polecam! Dywan cudowny, przystępna cena, bardzo dobry kontakt."
Tamara: "Towar dobrej jakości,jestem bardzo zadowolona."
Irena: "Profesjonalizm.... I to słowo wyraża wszystko z najwyższej półki. Dziękuję."
Opinie pochodzą z serwisu internetowego ceneo.pl
aaa bbbb cccc

Jak pielęgnować dywany

Kupując dywan zakładamy, że będzie on nam służył kilka lub kilkanaście lat. Jeśli jednak chcemy, aby jak najdłużej zachował on nie zmieniony wygląd i właściwości, musimy prawidłowo o niego zadbać. Nawet najwyższej klasy dywan źle użytkowany i nieodpowiednio pielęgnowany może szybo ulec zniszczeniu. Szczególnie dywany wełniane są bardzo delikatne i przynajmniej na początku wymagają zwiększonej dbałości. Jak więc dbać o dywan?

 

Stosujemy się do poleceń producenta umieszczonych na metce

 

Właściwe odkurzanie jest podstawowym elementem konserwacji dywanu. Pomoże ono skrócić czas „pylenia” i zapobiegnie zaniedbaniu dywanu. Ruchy szczotki powinny być powolne i nieagresywne, tak aby brud dostał się do odkurzacza, a nie opadł na dywan. Idealnie byłoby gdyby ostatnie ruchy odkurzacza zaczesywały runo zgodnie z jego naturalnym kierunkiem. W razie mocno zabrudzonego dywanu można użyć trzepaczki.

 

Czyszczenie na mokro dopuszczane jest tylko metodą szamponowania pianą po powierzchni – zabezpieczającą dywan przed zamoczeniem (dywanu nie wolno przemoczyć - jest to najgorsza rzecz jaka może go spotkać – i dozwolone jest tylko w specjalistycznych zakładach). Zawsze przed szamponowaniem należy dywan najpierw dokładnie odkurzyć. Zalecane jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która używa sprawdzonych środków, gdyż nieprawidłowe czyszczenie dywanu zwiększy jego skłonność do chłodnienia brudu. Wilgotny dywan należy suszyć w temperaturze pokojowej w pozycji poziomej – w warunkach w jakich będzie używany.

 

Dywan należy chronić przed wilgocią i zamoczeniem. Nie dopuszczać do silnego zabrudzenia. Unikać zagnieceń i załamań. Do usuwania plam stosować tylko sprawdzone preparaty - patrz USUWANIE PLAM I ZABRUDZEŃ Z DYWANU. Pamiętaj tez aby zawsze stosować się do wytycznych zawartych na metce-  patrz OZNACZENIA NA DYWANACH.

ddd

Newsletter

Porady