Gwarantujemy Ci Zadowolenie,
masz aż 30 dni na zwrot!
tel: 795 508 613 (pn.-pt.: 8:00-16:00)

email: bok@dywanwdomu.pl

Ula: "Serdecznie polecam! Dywan cudowny, przystępna cena, bardzo dobry kontakt."
Tamara: "Towar dobrej jakości,jestem bardzo zadowolona."
Irena: "Profesjonalizm.... I to słowo wyraża wszystko z najwyższej półki. Dziękuję."
Opinie pochodzą z serwisu internetowego ceneo.pl

o dywanach

Informacje ogólne

Czym jest dywan? Cytując Wikipedię możemy przeczytać "Dywan – tkanina dekoracyjna przeznaczona do pokrycia pewnych płaszczyzn (najczęściej podłóg, czasem także ścian)." jednak my jako specjaliści chcielibyśmy nieco rozszerzyć tą definicję. Dla nas dywan to nie tylko tkanina którą pokrywa się płaszczyzny. Dywany ze względu na swoje właściwości dzielą się na kilka rodzajów. Poniżej postaramy się przybliżyć i podzielić je na grupy.

Dywany zasadniczo dzielą się na 2 grupy:

  • wytworzone z włókien sztucznych (najczęściej z polipropylenu lub poliestru)

  • wytworzone z włókien naturalnych (takich jak wełna czy jedwab lub bawełna)

Każda z grup ma swoje zalety i wady. Dywany naturalne są trwalsze lecz w większości przypadków nie nadają się dla alergików ze względu na występowanie zjawiska pylenia. Dywany sztuczne swoją trwałością dorównują dywanom naturalnym jednak wedle niektórych subiektywnych opinii są mniej miłe w dotyku.

Jako że dywany wytworzone z naturalnych włókien są dosyć czytelne (jeśli chodzi nam o rodzaj włókna z którego zostały wytworzone) tak sytuacja z dywanami sztucznymi nieco się komplikuje gdyż dzielą się one na podgrupy ze względu na to iż włókno polipropylenowe daje się wytwarzać na kilka sposobów. Poniżej przybliżymy podgrupy dywanów sztucznych ze względu na rodzaj włókna:

  • Polipropylen – dywany i chodniki wykonane z podstawowego typu włókna – takowe stanowią podstawę produkcji dywanów sztucznych - trwałe, odporne na zaplamienia i w atrakcyjnej cenie. W naszym sklepie internetowym znaleźć można szeroki wybór dywanów wykonanych tylko z tego włókna (np. tutaj) bądź takich, w których polipropylen łączony jest z innym materiałem.

  • Heatset – grupa dywanów wykonana z sztucznego włókna polipropylenowego poddanego obróbce cieplnej co sprawia iż dywany wyprodukowane z tego włókna są bardzo przyjemne w dotyku oraz przypominają naturalną wełnę. Tutaj dostępny jest jeden z tego rodzaju wyrobów.

  • Fryz – włókno heatsetowe poddane dalszej obróbce cieplnej włókno HS które dodatkowo jest skręcane, co powoduje powstanie pęczka włókna bardzo miękkiego a  zarazem wytrzymałego i miłego w dotyku. Przykładem takiego dywanu może być ten produkt.

  • Wiskoza – sztuczny jedwab - produkt z tej grupy jest bardzo przyjemny w dotyku, lekko połyskujący, produkty z tej grupy zazwyczaj to cienkie dywany nadające się także do powieszenia na ścianie, jak między innymi ten dywan.

  • Akryl – dywany stworzone z tego rodzaju włókna niemal idealnie odzwierciedlają produkty z naturalnej wełny, akryl może być także termokurczliwy, dodanie takiego włókna powoduje iż dywan staje się trójwymiarowy - po wyprodukowaniu część włókna skraca się co nadaje efekt głębi. Wśród dywanów wykonanych z tego włókna, dostępnych w naszym sklepie online znaleźć można między innymi ten produkt.

  • Poliester – włókno połyskujące, nie zbyt dobrze pochłaniające wodę, idealne do oryginalnych wnętrz gdzie chcemy podkreślić elegancję i prestiż wnętrza. Często łączone z innymi typami włókna – jak w tym przypadku.

  • Shaggy – przedłużone włókno fryzowane - włókno charakteryzuje się właściwościami włókna fryzowanego z tym że pęczki z którego stworzony jest dywan mają minimalnie 30mm długości co sprawia iż dywan jest bardzo duży objętościowo a jego runo rozkłada się pod naciskiem. Zobacz przykłady takich dywanów.

W naszej ofercie znajdziesz ponad 6000 wzorów, kolorów i rozmiarów dywanów - jesteśmy pewni iż u nas znajdziesz swój wymarzony dywan!

Odwiedź nasz sklep z dywanami i wybierz idealny produkt do swojego salonu, sypialni czy też gabinetu. Zapraszamy!

Porady